Referencie

Kontakt

PROMA, s.r.o.
sídlo: Bytčická 16, 010 01 Žilina
pošta: Bytčická 16, 010 01 Žilina
tel.: + 421 / 41 / 707 88 00 – 1
e-mail: sekretariat.za@proma.sk

Podpora diela Pietro e Lucia

Pietro e Lucia

Stavebná spoločnosť Proma, s.r.o. patrí medzi hlavných partnerov projektu humanistického  diela «Pietro e Lucia», ktoré vzniklo na námet populárneho románu  nositeľa  Nobelovej ceny za literatúru Romaina Rollanda «Pierre et  Luce»

PietroElucia

Nesmrteľný príbeh lásky Petra a Lucie zo slávnej Rollandovej protivojnovej novely ožil v podobe eerno-baletnej drámy s talianskym názvom Pietro e Lucia. Jej novodobým posolstvom je výzva k spoločnému zápasu ľudí všetkých kontinentov proti medzinárodnému terorizmu a lokálnym vojnám. Na monumentálnej scéne, využívajúcej najmodernejšie 3D technológie a hydraulické systémy, vrátane 3D animácie a grafiky, diváci privítajú viac ako 150 špičkových umelcov zo Slovenska, Ruska, Talianska, Nemecka a Veľkej Británie.
Pietro e Lucia

Pod taktovkou charizmatického talianskeho dirigenta Marcella Rotu, ktorý je dvorným dirigentom svetoznámeho tenoristu Andrea Bocelliho, pred divákmi sa predstavia špičkoví baletní sólisti z Moskvy, v rockovej sekcii uvidíme špičkového slovenského klavirista Juraj Tatára a o navodenie atmosféry starého Paríža sa postaral akordeónový virtuóz Michal Červienka, predstavia sa tiež operné hviezdy z Milana, fanúšikovia uvideli naživo sólového gitaristu anglickej popovej hviezdy Lily Allen Jamesa Nisbeta, vynikajúceho nemeckého basového gitaristu Larsa Lehmanna, známeho zo spolupráce s Orchestrom Jamesa Browna a multiinštrumentalistu Ossyho Pffeifera z „mesta rocku“ – Hannoveru. Maestro Marcello Rota patrí momentálne medzi najlepších dirigentov na svete a je bratom Oscarom ovenčeného skladateľa Nina Rotu, ktorý bol hudobným partnerom režiséra a filmového mága Federica Felliniho. Marcello Rota si Pietra e Luciu obľúbil najmä preto, že dielo považuje za neoklasicistický návrat k tradične melodickej talianskej opere, plnej vznešených citov, temperamentu a vášne.

A keďže nových, divácky atraktívnych, operných diel je celosvetovo málo a pre Maestra Rotu je „manželstvo“ náročne vystavanej partitúry symfonickej hudby a nekompromisného anglicko-nemeckého rocku veľmi inšpiratívne, rád bude stáť pri znovuzrodení večného príbehu lásky Petra a Lucie v podobe monumentálnej operno-baletnej drámy.

Viac o diele sa dočítate na stránkach Pietro e Lucia.


Súbor na stiahnutie:

Top