References

Contacts

PROMA, s.r.o.
head office: Bytčická 16, 010 01 Žilina, Slovakia
post: Bytčická 16, 010 01 Žilina, Slovakia
phone: + 421 / 41 / 707 88 00 – 1
e-mail: sekretariat.za@proma.sk

Žilinská Proma chce prekročiť plánované tohtoročné tržby

Žilina 26. novembra (TASR) – Projektanská spoločnosť Proma, s. r. o., Žilina plánuje tohtoročné tržby 102 miliónov Sk prekročiť o 35 miliónov. `Tento hospodársky výsledok odhadujeme na základe výsledkov za 9 mesiacov tohto roka, kde sme mali 50–% medziročný nárast tržieb. Nie sú však v tom zarátané výsledky nášho strediska v Rusku,` informoval prokurista a technický riaditeľ Promy Jozef Štrba. Spoločnosť vlastní v Rusku licenciu na projektové, inžinierske a technické práce vo výstavbe do roku 2011, ktorú chce v prvom rade využiť na realizáciu pripravovaných projektov. `Chceme spolupracovať i s firmami, ktoré licenciu nevlastnia, ale majú záujem podnikať na ruskom trhu,` dodal Štrba. V tomto roku žilinská Proma začala pôsobiť na slovenskom stavebnom trhu aj ako generálny kontraktor.

V tejto funkcii staviame výrobný závod nemeckej firmy Hydac v Tvrdošíne, vyprojektovali sme aj výrobné závody ZF Sachs a DeMiclén v levickom priemyselnom parku, výrobný závod ZF Boge Plastmetal v Trnave, výrobný závod Dhollandia v Predmieri a dokončovali sme projekty pre skupinu Swedwood v Majcíchove a Trnave. V projektovej príprave stavieb pre občiansku vybavenosť je pre nás významý projekt Viena Gate I v Bratislave. Pre budúci rok pripravujeme ďalšie veľké projekty za vyše miliardu Sk. V našom moskovskom stredisku projektovo pripravujeme výstavbu závodu pre spoločnosť Schiedel,` spresnil Jozef Štrba.

Žilinská Proma sa zaoberá architektúrou a projektovaním stavieb, prípravou stavebných investícií a technickým dozorom stavieb. Vznikla v roku 1990, má stredisko v Bratislave a pripravuje založenie strediska v Košiciach. Proma pôsobí v Rusku a zaujíma sa o Francúzsko a Španielsko. `Máme 42 zamestnancov a 30 interných kooperantov, čo je personálne jadro spoločnosti. V personálnej oblasti sa zameriavame na mladých ľudí, najmä čerstvých absolventov univerzít,` zdôraznil prokurista a technický riaditeľ žilinskej spoločnosti Proma Jozef Štrba.

 

zdroj: 26. novembra (TASR)


File to download:

Top