References

Contacts

PROMA, s.r.o.
head office: Bytčická 16, 010 01 Žilina, Slovakia
post: Bytčická 16, 010 01 Žilina, Slovakia
phone: + 421 / 41 / 707 88 00 – 1
e-mail: sekretariat.za@proma.sk

Spoločnosť Proma získala v Rusku kontrakt

Wienerberger Bratislava 30. novembra (TASR) – Architektonická a projektová spoločnosť Proma, s. r. o., Žilina, získala v Rusku kontrakt na výstavbu administratívneho strediska ťažobného závodu firmy OEMK v Starom Oskole. Cena projektu stavby, ktorej prvá fáza má rozpočet 8 miliónov USD, je 250 000 USD, čo je v prepočte asi 7,4 milióna Sk. Informoval o tom dnes v Bratislave riaditeľ spoločnosti Proma Ján Majerský.

Uchádzať sa v medzinárodnej súťaži o tento kontrakt umožnila Prome licencia, ktorú získala ako jediná slovenská firma z brandže pre pôsobnosť v celej Ruskej federácii. Podľa riaditeľa nová budova bude s už existujúcou zástavbou budov prepojená nadzemnými prechodmi. V intenciách projektu Proma zabezpečí spracovania štúdie a prípravu dokumentácie pre stavebné povolenie a realizáciu, následne bude v jej kompetencii technický dozor na stavbe. Dohodnutý rozsah prác má byť ukončený do júna 2005, keď sa začne realizácia nového objektu a rekonštrukcia troch už existujúcich administratívnych budov,` naznačil postup prác riaditeľ.

Ako povedal pre TASR, okrem domáceho developerského trhu bude Proma ďalej expandovať na ruskom teritóriu, ale aj v Baku a Turecku. Podľa slov riaditeľa je Proma s ponukou projektov v súčasnosti na zozname piatich medzinárodných tendrov na výstavbu rôznych objektov, od logistických skladových komplexov cez hotelovo-relaxačné centrá až po montované poschodové garáže. Proma v Rusku pripravuje v spolupráci s ruskými bankami a zahraničným finančným kapitálom aj financovanie výstavby ďalších priemyselných budov. Sú to dlhodobejšie projekty, ich príprava si žiada aj spracovanie podnikateľských zámerov a ďalších architektonických štúdii, vrátane preukázania garancií návratnosti projektov.

Väčšinu týchto prác Proma aj financuje, čo jej vytvára pozíciu pre funkciu generálneho konzultanta alebo generálneho kontraktora výstavby,` podčiarkol Majerský. V súčasnosti Proma okrem priemyselných objektov a administratívnych budov projektuje už asi 10 rokov aj bytové stavby. Okrem Slovenska pôsobí aj v Čechách, Poľsku, Nemecku, bývalej Juhoslávii, Taliansku, Španielsku. V minulom roku dosiahla firma obrat 59,2 milióny Sk. Za rok 2004 očakáva výnosy 80 miliónov Sk. Zamestnáva 80 pracovníkov, z nich 34 interných zamestnancov. (1 USD = 29,627 SKK)

zdroj: TASR, 30.11.2004, ku zv gl


File to download:

Top