References

Contacts

PROMA, s.r.o.
head office: Bytčická 16, 010 01 Žilina, Slovakia
post: Bytčická 16, 010 01 Žilina, Slovakia
phone: + 421 / 41 / 707 88 00 – 1
e-mail: sekretariat.za@proma.sk

Novým prezidentom ZSPS sa stal Ján Majerský

Prezídium ZSPS zvolilo riaditeľa firmy Proma na čelo zväzu na nasledujúcich päť rokov, čím vystrieda doterajšieho prezidenta Františka Slávika BRATISLAVA 26. apríla (SITA) – Novým prezidentom Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska (ZSPS) sa na nasledujúcich päť rokov stal Ján Majerský, ktorý je riaditeľom žilinskej architektonickej a projektovej spoločnosti Proma, s.r.o.

Ako ďalej agentúru SITA informoval J. Majerský, na utorkovom zasadnutí zvolilo nové prezídium zväzu okrem neho aj sedem viceprezidentov. Nové prezídium pritom zvolilo valné zhromaždenie ZSPS 19. apríla tohto roka. Hlavnou úlohou ZSPS bude v najbližšom období vytváranie podmienok pre členské, ale aj nečlenské firmy pôsobiace v sektore stavebníctva, a to na Slovensku aj v zahraničí,` podčiarkol Majerský. J. Majerský vystrieda na vrcholnej pozícii doterajšieho prezidenta Františka Slávika, ktorý na čele ZSPS pôsobil 15 rokov a bol jeho zakladateľom. `O tom, či ostanem aj naďalej v zväze, sa ešte rozhoduje. Zatiaľ je táto otázka predčasná,` uviedol Slávik.

ZSPS je združenie podnikateľských subjektov v oblasti stavebnej výroby, výroby stavebných látok, projekcie, výskumu, vývoja a inžinierskej činnosti. V súčasnosti združuje približne 200 členov, ktorí zamestnávajú zhruba 20 tis. ľudí. Činnosť ZSPS sa zameriava predovšetkým na ochranu členskej základne, spoluprácu pri vytváraní legislatívnych noriem, komunikáciu s Európskou federáciou stavebného priemyslu FIEC, vyjednávanie s odborovými zväzmi, organizovanie seminárov a školení, ako aj ďalších služieb pre členskú základňu.

zdroj: Sme, 27.4.2005


File to download:

Top